21 Nisan 2014 Pazartesi

Güvenlik Bölgeleri:Kullanıcıların Site Eklemesine / Silmesine İzin Vermek

Açıklama 
Kullanıcıların güvenlik bölgelerine site ekleyip kaldırmalarını engeller. Bir güvenlik bölgesi, aynı güvenlik düzeyine sahip bir grup Web sitesidir.

Bu kuralı etkinleştirirseniz güvenlik bölgelerinin site yönetim ayarları devre dışı bırakılır. (Internet Seçenekleri iletişim kutusundaki güvenlik bölgesi site yönetim ayarlarını görmek için, Güvenlik sekmesini sonra da Siteler düğmesini tıklatın.)

Kuralı devre dışı bırakır veya yapılandırmazsanız, kullanıcılar, Güvenilen Siteler ve Yasak Siteler bölgelerine Web sitesi ekleyip kaldırabilir ve Yerel Intranet bölgesinin ayarlarını değiştirebilirler.

Bu kural, kullanıcıların, yönetici tarafından tanımlanmış güvenlik bölgesi site yönetim ayarlarını değiştirmelerini engeller.

Not:  Arabirimden Güvenlik sekmesini kaldıran "Güvenlik sayfasını devre dışı bırak" kuralı (yeri, \Kullanıcı Yapılandırması\Yönetim Şablonları\Windows Bileşenleri\Internet Explorer\Internet Denetim Masası) bu kuralın yerine geçer. Etkinse bu kural göz ardı edilir.

Ayrıca bkz. "Güvenlik bölgeleri: Yalnızca makine ayarlarını kullan" kuralı.

Kullanım
Başlat > Çalıştır > gpedit.msc yazıp enterlayın
Bilgisayar Yapılandırması > Yönetim şablonları > Windows Bileşenleri > İnternet Explorer > Güvenlik Bölgeleri:Kullanıcıların Site Eklemesine / Silmesine İzin Verme


0 yorum:

Yorum Gönder