21 Nisan 2014 Pazartesi

Kimlik Avı Filtresini Yönetmeyi Kapatmak

Açıklama 

Bu ilke ayarı, kullanıcının kişisel bilgileri "kimlik avı" yoluyla toplamak amacıyla dolandırıcılık girişimleri yaptığı bilinen bir Web sitesi ziyaret edilirse uyaran bir kimlik avı filtresini etkinleştirmesine izin verir.

Bu ilke ayarını etkinleştirirseniz, kullanıcıdan kimlik avı filtresini etkinleştirmesi istenmez. Kimlik avı filtresinin hangi modu kullanacağını belirtmelisiniz: El ile, otomatik veya kapalı.

El ile modunu seçerseniz, kimlik avı filtresi yalnızca yerel çözümleme gerçekleştirir ve kullanıcılardan Microsoft'a gönderilecek her türlü veriyi izin vermesi istenir.

Özellik tam olarak etkinleştirilirse, filtrenin beyaz listesinde bulunmayan tüm Web sitesi adresleri kullanıcıya sorulmadan otomatik olarak Microsoft'a gönderilir.

Bu ilke ayarını devre dışı bırakır veya yapılandırmazsanız, kullanıcıdan kimlik avı filtresi işlemi moduna karar vermesi istenir.

Kullanım

Başlat > Çalıştır > gpedit.msc yazıp enterlayın

Bilgisayar Yapılandırması > Yönetim şablonları > Windows Bileşenleri > İnternet Explorer > Kimlik Avı Filtresini Yönetmeyi Kapat

0 yorum:

Yorum Gönder