21 Nisan 2014 Pazartesi

Kullanıcının Arama Sağlayıcı Listesine Özel Arama Sağlayıcıları Listesi Eklemek

Açıklama 
Bu ilke ayarı, kullanıcının arama sağlayıcı listesine özel arama sağlayıcıları listesi eklemesine olanak verir. Normal olarak, arama sağlayıcılar üçüncü şahıs araç çubuklarından ve veya Kurulumda eklenebilirler, ancak aynı zamanda kullanıcı tarafından bir arama sağlayıcısı Web sitesinden de eklenebilirler.

Bu ilke ayarını etkinleştirirseniz, kullanıcılar arama sağlayıcılarını ancak yalnızca arama sağlayıcısı ilke anahtarları listesinde belirtilen arama sağlayıcıları kümesinden ekleyebilir veya kaldırabilirler ([HKCU veya HKLM\Software\policies\Microsoft\Internet Explorer\SearchScopes] altında bulunur). Not: Liste, özel bir yönetim şablonu dosyası kullanarak oluşturulabilir. Bu özel yönetim şablonu dosyasının oluşturulması hakkında daha fazla bilgi için, arama sağlayıcılarla ilgili Internet Explorer belgelerine bakın. 

Bu ilke ayarını devre dışı bırakır veya yapılandırmazsanız, kullanıcı arama sağlayıcı listelerini başka bir ilke ayarı sınırlandırma yapılandırması olmadan yapılandırabilir.

Kullanım
Başlat > Çalıştır > gpedit.msc yazıp enterlayın
Bilgisayar Yapılandırması > Yönetim şablonları > Windows Bileşenleri > İnternet Explorer > Kullanıcının Arama Sağlayıcı Listesine Özel Arama Sağlayıcıları Listesi Ekle


0 yorum:

Yorum Gönder