22 Nisan 2014 Salı

Türkiye'de Kaliteli, Güvenilir Hizmet Veren Müşteri Destek Hattı, Canlı Destek Olan Sorunsuz Web Hosting mi Arıyorsunuz ?




Değerli okurlarım bu yazımda NATRO HOSTİNG  e yer vereceğim, ama başlamadan önce Web Hosting Almadan önce dikkat edilmesi gerekenleri sıralayalım;

HOSTING FİRMASINI İNCELEYİN !!

1-İlk öncelikle eğer ciddi ve ileriye dönük devamlılığı olan bir site barındıracaksanız firmanın kuruluş tarihine ve kuruluş tarihinden bu zamana kadar vermiş olduğu kesintisiz hizmet yılına bakın. Örneğin firma 1988 de açılmış olsun bu sizi cezbetmesin çünkü 1988 den beri hizmet vermesi hizmet yılının 26 yıl olduğu anlamına gelmez. Donanımsal, yazılımsal, mali, piskolojik ..vs nedenlerle hizmet dışı kalmış veya hosting hayatına ara vermiş olabilir. Önemli olan hizmet yılının devamlılığıdır. Buradan, hizmet yılıın az olması devamlılığı olmayacağı anlamına gelmez, sadece kuruluş tarihinin 2-3 sene üzerinde olmasına dikkat edin ve yeni açılan host firmalarını hakkında bir piyasa araştırması yapın.

2-Kesinlikle alacağınız Hosting hizmetinde Geri Ödeme Garantisi olmasına dikkat edin. Bu biz Türkler için pek tanıdık bir cümle değildir çünkü biz bu cümleyi böyle kurmuyoruz "Geri Ödeme Garantisi" biz işte bu cümleyi böyle kuruyoruz "Abi Beğenmezsen Geri Getir " bence satılan, her sanal veya gerçek üründe olması gereken bir unsurdur. Bu firmanın ürün veya hizmetlerine güvenini ve işine verdiği önemi belirtir.

3-Hosting firmasının Web sayfasının özgünlüğüne dikkat edin. İnternetteki araştırmam sonucu bir birine benzer birçok web hosting firmasının web sayfasını gördüm. Bunu web hosting firmaları bir birini taklit ediyor anlamında değil de şu nedenden dolayı söylüyorum; günümüze kadar bir çok web hosting firması açılmış ve 1-2-3 yıl sonra kapanmıştır. Bunun sebebi 1. madde de anlattığım nedenler dışında  bazı kişi veya kişilerin bulut server ( sanal server ) üzeriden Web Hosting hizmeti verdiğini ve sonrasında para tatmini veya sorumsuzluk, büyüyen sorunlar, server hizmetinin yetersizliği, teknik hizmet yetersizliği vs vs nedenlerden dolayı ömrünün pek uzun olamadığını ve sonuç olarak kapandığını söyleyebiliriz. 

4-Hosting Firmasında olmazsa olmazlardan biride Firmanın Telefon Numaraları,Canlı Destek Hattı,Hakkında bilgilerinin bulunduğu bir sayfadır, olursa iyi olur diyebileceğimiz sosyal paylaşım adresleridir. Çünkü sosyal paylaşım sitelerinde firma hakkında yazılan problemleri,sorunları ve yaşanan sıkıntıları görebilir ve sizde dile getirebilirsiniz, fakat sosyal paylaşım sitesini bi gözden geçirin yazılan yazılara cevap verilmiş mi verilmemiş mi, hosting firması hakkında hep olumlu yazılar mı yazılmış herkes iyi bilmeli ki sürekli ve çoğunluktaki övgü dolu cümlelerde şike ihtimali yüksektir, burada daha çok müşterilerin sorunları ve karşılaştığı hatalar ağırlıkta olmalıdır.

5-Hosting Firmasının web sayfasında aşağıdaki bölümlerin olması evrenselliğini ve devamlılığının söz konusu olduğunu kanıtlar.
       İnsan kaynakları,sözleşmeler,dil seçimi, xxx hosting kariyer, Basında yerimiz, Kurslarımız, Projelerimiz, Referanslarımız ( Hosting firmasının ev sahipliği yaptığı önemli, popüler web adresleridir www.siteadresi.com gibi ), Çözüm Ortaklarımız ( Sertifikalar ve ödeme yöntemleri gibi şeyler yer alır),  
       Birde Host Firmasının web sitesinde google reklamları gibi reklamların yayınlanmasını hoş karşılamıyorum bu firmanın amacının sadece para kazanmak olduğunu  ve firmadaki müşteriler arasında hizmet açısından farklılıklar yaratacağı veya başka bir hosting firmasının alt yapısının kullandığı fikri uyandırıyor. (Kişisel fikrim)

KİŞİSEL OLARAK İNCELEYİN

1-Kuracağınız sitenin web programlama diline uygun bir web hosting seçin,
2-Alacağınız Host paketinin donanımsal, yazılımsal özelliğini içeren bir bilgi veriliyor mu dikkat edin. Paket bilgileri ve özellikleri açıklayıcı ve gerekli bilgileri barındırır olmalıdır.
3-Kontrol panelinin kullanım kolaylığına ve Türkçe olup olmadığına dikkat edin.
4-Eğer Veri tabanına ihtiyacınız varsa veri tabanın limitinden farklı olarak tek seferde yükleyeceğiniz dosyanın boyutunu ve günlük transfer limitini öğrenin.
5-Çok ucuz hizmet veren Host firmalarına pek sıcak bakmayın çünkü bir çok kişi bu firmaları seçecektir ve Sunucuların yoğunluğu web trafiğinizi olumsuz yönden etkileyebilir veya daha kötüsü Host Firmasının devamlılığı olmayabilir.
6-Bir hizmet satın almadan önce Canlı destek hattının veya destek hattının çalışıp çalışmadığını kontrol edin. Bu size ileride yaşayacağınız problemleri çözme açısında yardımcı olacaktır.
7-Aldığınız Host paketin Alan adı değiştirme özelliği mutlaka olsun. 
8-Alan adı alırsanız Kayıt,Transfer ve Yenileme fiyatlarına dikkat edin.
9-Kiralık sunucu alımlarında donanımsal özelliklerine dikkat edin. En düşük işlemci modeli intel core olsun.
10-Eğer hizmet alımını Kredi kartınızla yapıyorsanız Aldığınız Hizmet sonrası Kredi kartınıza otomatik ödeme talimatı eklenip eklenmediğini kontrol edin. 
11-Bedava deneme hesabı oluşturulmasına izin veren ve içerisinde reklam yayınlayan Hosting firmalarına pek rağbet etmeyin amaçları sizi kullanarak yayınladığı reklamlardan para kazanmaktır.

Gelelim İyi Hizmet Veren Bir Türk Host Firmasına NATRO HOSTING;



natro.com müşteri hizmetleri servisi, veri merkezi ve operasyonel danışmanlık hizmetleri, satış ve pazarlama desteği Çizgi Telekomünikasyon A.Ş. tarafından verilmektedir.
Verdikleri tüm hizmetler için ayrı ayrı servis seviye garantileri(SLA) sunmakta Ayrıca alan adı servisleri kapsamındaki ürünler hariç tüm ürünlerimizde 15 gün koşulsuz geri iade garantisi vermektedir. Satış ve satış sonrasında iyi bir hizmet almanız mümkündür. Müşterilerin taleplerinden başlayarak hizmetin sunulmasına kadar olan süreçlerin dökümantasyonu oluşturulmuş, tüm aşamalar kayıt altında takip edilecek şekilde yapılandırılmıştır.

NEDEN NATRO ?

-Servis alt yapısının farklılığı.

Diğer firmalar standart bir sunucu üzerinde size sadece disk alanı, e-posta ve yaygın olarak kullanılan kontrol panellerinin imkanlarını sunarlar. Oysa natro cloud hosting altyapısında kullanılan bir çok yazılım Natro Communication Ltd. yazılım uzmanları tarafından geliştirilmiştir. Buda servisin verildiği platforma tam hakim olunduğu anlamına gelir. Bağımsız sunucu rolleri, servislerin birbiri üzerindeki olumsuz etkilerini yok eder. Donanım kaynakları en verimli şekilde kullanılır. Benzersiz cloud hosting dizaynı, getirdiği yeniliklerle standart web hosting platformlarının çok ilerisindedir.

-Müşteri destek hizmeti.

Tüm diğer servis sağlayıcılardan farklı olarak, müşteri destek merkezi temas kurduğunuz ilk kişide çözüme ulaşabilmeniz için planlanmıştır. Her müşterimiz için ayrı ayrı müşteri destek uzmanları tahsis edilmiştir. Size tanıyan, sizi dinleyen ve taleplerinizi çözüme ulaştıracak olan müşteri destek uzmanları hosting platformunda uzun süre tecrübeli çalışanlardan oluşmaktadır. Ayrıca acil durumlarda, sizlere yardımcı olabilmeleri için uzaktan destek(chat) ekibi hizmet vermektedir.

-Arge Çalışmaları.

Yoğun ihtiyaç duyulan işlemlerin basit bir arayüz arayıcılığıyla müşterilerin kendi kendilerine yapabilmeleri için gerekli yeni yazılımlar sürekli olarak platforma eklenir. Daha yüksek performanslı, daha güvenli ve en kesintisiz hizmeti sunabilmek için gerekli olan çalışmalar kesintisiz bir şekilde devam eder.

-Geri Ödeme Garantisi

15 gün boyunca satın aldığınız web hosting hizmetini hiç bir mazeret belirtmeksizin iptal edebilirsiniz. Ödemeniz aynen geri iade edilecektir.

-Türkiye'de limitsiz kaynaklar sadece natro da

-Çizgi Telekom Tier 2+ veri merkezi.

Üç farklı taşıyıcıyla sağlanmış 10 Gbit hızında aktif fiber bağlantı, yedekli iklimlendirme, jeneratör, ups ve aktif network cihazlarıyla Tier 2+ yapının desteklendiği Natro Communication Ltd. Istanbul Veri Merkezi, %99.95 kesintisiz çalışma süresini garantilemektedir.

-Güncel donanımlar.

-Çevreye duyarlı altyapı.

Veri merkezinin enerji kaynağı özellikle yeşil enerji üretimi yapan bir üreticiden sağlanmaktadır. Kullanılan donanımlar enerji tasarruflu tercih edilmiştir. iklimlendirme sistemleri en verimli çalışacak şekilde tasarlanmıştır.

PAKET VE FİYATLAR İÇİN TIKLA



0 yorum:

Yorum Gönder